Senior Selection

Senior Team Selection for 9th August

First XI v Frankton (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Ross
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Mitchell Hoof
11.  Gareth Hughes

Second XI v Frankton (Away)
Day: Saturday Meet: 10.45am Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Mike Myatt
3. Matt Chesters
4. Ben Mackeen
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Sammy Chesters
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Paul Smart
11. Jack Heath

Third XI v Calverhall (Away)
Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: Allan Myatt
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Mo Arif
5. Corey Davies
6. Jason Trickett
7. Bobby Gill
8. Kev Myatt
9. Awais Arif
10. Anthony Hyde
11. Haider Raza

Fourth XI v Wroxeter-Grove (Home)
Day: Saturday Meet: 12.45pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Abahjeet Gill
3. Wayne Peel
4. Sajan Goraya
5. Kyle Jones
6. Pete Hoof
7. Libby Taylor
8. Steve Pessall
9. Paul Rushworth
10. Stuart Edwards
11. Jo Couch

Senior Team Selection for 2nd/3rd August

First XI v Reman (Away)
Day: Saturday Meet:  11.00am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Ross
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Mitchell Hoof
11.  Gareth Hughes

Second XI v Reman (Home)
Day: Saturday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Mike Myatt
3. Matt Chesters
4. Luke James
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Sammy Chesters
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Paul Smart
11. Jack Heath

Third XI v Wroxeter-Grove (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: Chris Cousins
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Mo Arif
5. Sajan Goraya
6. Allan Myatt
7. Bobby Gill
8. Kev Myatt
9. Awais Arif
10. Mike Parham
11. Anthony Hyde

Fourth XI v Corvedale (Home)

Day: Saturday Meet: 12.00pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Abahjeet Gill
3. Haider Raza
4. Kareem Zaman
5. Corey Davies
6. Pete Hoof
7. Steve Pessall
8. Mark Tolley
9. Sam Rowley
10. Austin Rowley
11. Jason Trickett

Sunday XI v Erlestoke & Coulston (Home)

Day: Saturday Meet: 13.15pm Start: 2.00pm
Captain: TBC

Senior Team Selection for 26th/27th July

First XI v Cound (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Ross
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Mitchell Hoof
11.  Gareth Hughes

Second XI v Cound (Away)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Mike Myatt
3. Matt Chesters
4. Luke James
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Paul Smart
11. Jack Heath

Third XI v Prees (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Richard Sambrook
5. Jason Trickett
6. Allan Myatt
7. Chris Cousins
8. Kev Myatt
9. Awais Arif
10. Mike Parham
11. Anthony Hyde

Fourth XI v Allscott (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Aaron Musgrove
3. Andy Johnson
4. Alex Johnson
5. Libby Taylor
6. Pete Hoof
7. Steve Pessall
8. Mark Tolley
9. Fred Pearson
10. Austin Rowley
11. Stuart Edwards

Sunday XI v Highwood (Home)

Day: Saturday Meet: 13.15pm Start: 2.00pm
Captain: TBC

Senior Team Selection for 19th July

First XI v Worfield (Away)
Day: Saturday Meet:  11.430m  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Myatt
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Mitchell Hoof
11.  Matt Chesters

Second XI v Worfield (Home)
Day: Saturday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Allan Myatt
3. Richard Sambrook
4. Luke James
5. Dave Pope
6. Chris Cousins
7. Bobby Gill
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Paul Smart
11. Jack Heath

Third XI v Acton Reynald (Home)

Day: Saturday Meet: 12.30pm  Start: 1.30pm
1. Kev Myatt
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Dave Seaton
5. Jason Trickett
6. Sajan Goraya
7. Ben Mackeen
8. Steve Pessall
9. Awais Arif
10. Mike Parham
11. Anthony Hyde

Fourth XI v Beacon (Away)

Day: Saturday Meet: 12.10pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Aaron Musgrove
3. Kyle Jones-Peel
4. Jo Couch
5. Libby Taylor
6. Kareem Zaman
7. Harrison Jones-Peel
8. Cameron Watson
9. Wayne Peel
10. Austin Rowley
11. Sukh Raj

 

Senior Team Selection for 12th July

First XI v Wroxeter-Grove (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Ross
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Mitchell Hoof
11.  Gareth Hughes

Second XI v Wroxeter-Grove (Away)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Matt Chesters
3. Richard Sambrook
4. Luke James
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Paul Smart
11. Joe Gregory

Third XI v Llanidloes (Away)

Day: Saturday Meet:11.00am  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Chris Cousins
5. Hayley McCafferty
6. Libby Taylor
7. Ben Mackeen
8. Steve Pessall
9. Stuart Edwards
10. Dom Musgrove
11. Anthony Hyde

Fourth XI v Llanidloes (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm Start: 1.30pm
Captain: Wayne Peel
2. Aaron Musgrove
3. Kyle Jones
4. Paul Rushworth
5. Alex Johnson
6. Kareem Zaman
7. Harrison Jones
8. Cameron Watson
9. Abahjeet Gill
10. Andy Johnson
11. Sukh Raj

Senior Team Selection for 5th/6th July

First XI v Ludlow (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Anuj Chandla
8. Neil Davies
9. Chris Waldron
10.  Paul Smart
11.  Gareth Hughes

Second XI v Ludlow (Away)
Day: Saturday Meet: 10.50pm Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Matt Chesters
3. Sean Parkes
4. Luke James
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Jack Heath
11. Mike Myatt

Third XI v Oswestry (Home)

Day: Saturday Meet:12.40pm  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Kev Myatt
3. Dave Chesters
4. Rachel Chesters
5. Rich Sambrook
6. Allan Myatt
7. Mike Parham
8. Chris Cousins
9. Hayley McCafferty
10. Dom Musgrove
11. Aaron Musgrove

Fourth XI v Shrewbury (Away)

Day: Saturday Meet: 12.10pm Start: 1.30pm
Captain: Paul Taylor
2. Austin Rowley
3. Kyle Jones
4. Sukhuinder Raj
5. Alex Johnson
6. Wayne Peel
7. Ben Mackeen
8. Jo Couch
9. Abahjeet Gill
10. Pete Hoof
11.  Mark Tolley

Sunday XI v Grasshoppers (Home)

Day: Sunday Meet: 1.30pm Start: 2.00pm
1. Bobby Hill
2. Allan Myatt
3. Kev Myatt
4. Sam Morgan
5. Dom Musgrove
6. Ryan Ball
7. Tom Griffiths
8. TBC
9. TBC
10. TBC
11. TBC
12. TBC

Senior Team Selection for 28th/29th June

First XI v Allscott (Away)
Day: Saturday Meet:  11.20am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Gareth Hughes
4. Mo Zaheer
5. Mike Ross
6. Chris Miller
7. Neil Davies
8. Paul Smart
9. Mitchell Hoof
10.  Lee Griffiths
11.  Jamie Griffiths

Second XI v Madeley (Home)
Day: Saturday Meet: 12.00pm Start: 1.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Matt Chesters
3. Sean Parkes
4. Josh Sedgley
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Sam Morgan
10. Rich Sambrook
11. Mike Myatt

Third XI v Chelmarsh (Away)

Day: Saturday Meet:12.40pm  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Kev Myatt
3. Dave Chesters
4. Rachel Chesters
5. Joe Gregory
6. Allan Myatt
7. Shoaib Sajjad
8. Haider Raza
9. Chris Cousins
10. Mo Arif
11. Awais Arif

Fourth XI v Beacon (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Steve Pessall
3. Kyle Jones
4. Andy Johnson
5. Alex Johnson
6. Wayne Peel
7. Hayley McCafferty
8. Jason Trickett
9. Ben Mackeen
10. Pete Hoof
11.  Cameron Watson

Development Squad XI v Grasshoppers (Home)

Day: Sunday Meet: 1.30pm Start: 2.00pm
Coach:  Neil Davies
2. Sam Morgan
3. Mitchell Hoof
4. Matt Chesters
5. Rachel Chesters
6. Tom Griffiths
7. Jack Heath
8. Ryan Ball
9. Rich Sambrook
10. Kyle Jones
11. Joe Gregory
12. Ben Mackeen

Senior Team Selection for 21st June

First XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Gareth Hughes
4. Mo Zaheer
5. Matt Conniffe
6. Chris Miller
7. Neil Davies
8. Paul Smart
9. Chris Waldron
10. Sam Morgan
11. Mitchell Hoof

Second XI v Wem (Away)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
1. Matt Chesters
2. Luke James
3. Sean Parkes
4. Josh Sedgley
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Jack Heath
10. Rich Sambrook
11. Mike Myatt

Third XI v Newport (Home)

Day: Saturday Meet:12.40pm  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Kev Myatt
3. Dave Chesters
4. Rachel Chesters
5. Mike Parham
6. Allan Myatt
7. Shoaib Sajjad
8. Ben Mackeen
9. Chris Cousins
10. Mo Arif
11. Awais Arif

Fourth XI v Corvedale (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Steve Pessall
3. Kyle Jones
4. Andy Johnson
5. Alex Johnson
6. Wayne Peel
7. Haider Raza
8. Mark Tolley
9. Mo Awais
10. Pete Hoof
11.  Cameron Watson

Sunday XI v Claverly(Home)
Day: Sunday Meet: 1.15pm Start: 2.00pm
Captain: D Seaton
2. M Myatt
3. K Myatt
4. A Myatt
5. M Ross
6. B Gill
7. S Morgan
8. R Ball
9. S Goraya
10. J Trickett
11.  TBC

Senior Team Selection for Lichfield Vicars

Monday 16th June. 12.30 meet

Mike Myatt
Alan Myatt
Kev Myatt
Bobby Gill
Tylor Trenoweth
Ben Mackeen
Sam Morgan
Mike Ross
Dom Musgrove
Dave Chester
Rachel Chesters

12th Man Dave Pope
Umpire Mike Waldron
Scorer Chris Cousins

Senior Team Selection for 14th/15th June

First XI v Bomere Heath (Away)
Day: Saturday Meet:  11.20am  Start: 1.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Gareth Hughes
4. Mo Zaheer
5. Matt Chesters
6. Mike Ross
7. Neil Davies
8. Paul Smart
9. Chris Waldron
10. Sam Morgan
11. Mitchell Hoof

Second XI v Alberbury (Home)
Day: Saturday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain: Matt Conniffe
2. Liam Buttery
3. Sean Parkes
4. Josh Sedgley
5. Dave Pope
6. Tom Griffiths
7. Frazer Watson
8. Avi Mathur
9. Jack Heath
10. Joe Buttery
11. Mike Myatt

Third XI v Church Stretton (Away)

Day: Saturday Meet:12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: Bobby Gill
2. Kev Myatt
3. Joe Gregory
4. Allan Myatt
5. Haider Raza
6. Mark Tolley
7. Shoaib Sajjad
8. Hayley McCafferty
9. Sami
10. Mo Arif
11. Awais Arif

Fourth XI v Quatt (Home)
Day: Saturday Meet: 12.45pm Start: 1.30pm
Captain: Dom Musgrove
2. Steve Pessall
3. Ben Mackeen
4. Andy Johnson
5. Alex Johnson
6. Libby Taylor
7. Mo Awais
8. Jo Couch
9. Mike Parham
10. Pete Hoof
11.  Cameron Watson

Sunday XI v Albrighton (Away)
Day: Sunday Meet: 1.15pm Start: 2.00pm
Captain: D Seaton
2. M Myatt
3. K Myatt
4. A Myatt
5. M Ross
6. B Gill
7. S Morgan
8. D Smith
9. R Ball
10. C Williams
11.  S Goraya

Marquee Powered By Know How Media.