Senior Selection

Senior Team Selection for 30th May

First XI v Newport (Home)
Day: Saturday Meet:  11.30am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. M. Chesters
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Heath
8. T. Griffiths
9. C. Waldron
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wellington (Away)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. C. Birkett
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. S. Chesters
9. P. Smart
10. R. Wilmot
11. M. Myatt

Third XI v Coton Hall (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Cousins
4. S. Sajjad
5. C. Davies
6. C. Jones
7. P. Hoof
8. S. Evans
9. A Rowley
10. M. Ross
11. J. Carr

Fourth XI v Shifnal (Away)

Day: Saturday Meet: 12.15 Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. D. Seaton
3. S. Pessall
4. A. Kumar
5. S. Greening
6. A. Rowley
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. A. Gill
10. F. Price
11. K. Zaman

Senior Team Selection for 23rd May

First XI v Broseley (Away)
Day: Saturday Meet:  11.15am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. C. Waldron
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wellington (Home)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. M. Chesters
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. C. Birkett
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. M. Myatt

Third XI v Beacon (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Cousins
4. S. Sajjad
5. C. Davies
6. C. Jones
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. J. Trickett
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Broseley (Home)

Day: Saturday Meet: 12.30pm Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. McCafferty
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. A. Rowley
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. An. Johnson
10. Al. Johnson
11. K. Zaman

Senior Team Selection for 16th May

First XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet: 11.15am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. R. Wilmot

Third XI v Hinstock (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Birkett
4. D. Poole
5. C. Davies
6. C. Jones
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. M. Ross
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Wroxeter-Grove (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. J. Roberts
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. A. Gill
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. J. Couch
10. H.McCafferty
11. P. Hoof

Senior Team Selection for 9th May

First XI v Reman Services (Away)
Day: Saturday Meet:  11.15am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. C. Waldron
11.  N. Davies

Second XI v Reman Services (Home)
Day: Saturday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. L. Davies
7. C. Birkett
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. L. James

Third XI v Acton Reynold (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. M. Ross
4. R. Wilmot
5. C. Davies
6. J. Buttery
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. C Cousins
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Newtown (Home)

Day: Saturday Meet:12.45am Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. Jones-Peel
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. S. Greening
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. An. Johnson
10. Al. Johnson
11. TBC

Senior Team Selection for 2nd May

First XI v Ludlow (Home)
Day: Saturday Meet:  12.00am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. C. Waldron
11.  N. Davies

Second XI v Ludlow (Away)
Day: Saturday Meet: 11.00am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. L. Davies
7. C. Birkett
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. TBC
11. TBC

Third XI v Guilsfield (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Jones
4. R. Wilmot
5. C. Davies
6. S. Evans
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. D. Poole
10. H. Raza
11. S. Sajjad

Fourth XI v Oswestry (Away)

Day: Saturday Meet:11.45am Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. Jones-Peel
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. Tyler Felton
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. D. Chesters
10. L. MacKeen
11. S. Greening

Senior Team Selection for 25th April

First XI v Cound (Away)
Day: Saturday Meet:  11.30am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. M. Zaheer
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. C. Waldron
11.  N. Davies

Second XI v Ludlow (Home)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. M. Ross
7. C. Birkett
8. T. Griffiths
9. L. James
10. P. Smart
11. TBC

Third XI v Overton-on-Dee (Away)

Day: Sunday Meet: 11.15am  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Jones
4. R. Wilmot
5. C. Cousins
6. D. Chesters
7. A. Kumar
8. B. McKeen
9. R. Chesters
10. H. Raza
11. S. Sajjad

Fourth XI v Ellesmere (Home)

Day: Saturday Meet: 12.30pm Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. Jones-Peel
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. A. Johnson
7. A. Johnson
8. C. Watson
9. J. Couch
10. H. MCCafferty
11. S. Greening

Senior Team Selection for 20th/21st September

First XI v Ludlow (Away)
Day: Saturday Meet:  10.00am  Start: 12.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Neil Davies
5. Mo Zaheer
6. Paul Smart
7. Mike Myatt
8. Chris Miller
9. Mitchell Hoof
10. Chris Waldron
11.  Gareth Hughes

Second XI v Ludlow (Home)
Day: Saturday Meet: 11.00am Start: 12.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Matt Chesters
3. Awais Arif
4. Avi Mathur
5. Sam Morgan
6. Liam Forrester
7. Tom Griffiths
8. Frazer Watson
9. Luke James
10. Chris Cousins
11. Joe Buttery

Third XI v Oswestry (Away)

Day: Sunday Meet: 11.15am  Start: 1.00pm
Captain: Allan Myatt
2. Chris Jones
3. Rachel Chesters
4. Bobby Gill
5. Haider Raza
6. Anthony Hyde
7. Joe Gregory
8. Stuart Edwards
9. Stephen Evans
10. Ryan Ball
11. Jack Wilmot

Fourth XI v Shrewsbury (Home)

Day: Saturday Meet: 12.15pm Start: 1.00pm
Captain: Dom Musgrove
2. Kev Myatt
3. Pete Hoof
4. Abahjeet Gill
5. Ross Wilmot
6. Mike Ross
7. Ash Kumar
8. Sean Greening
9. Ben Mackeen
10. Libby Taylor
11. Kyle Jones

Senior Team Selection for 6th/7th September

First XI v Wem (Away)
Day: Saturday Meet:  10.15am  Start: 12.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Paul Smart
7. Mike Myatt
8. Neil Davies
9. Mitchell Hoof
10. Chris Waldron
11.  Matt Chesters

Second XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet: 11.00am Start: 12.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Jack Heath
3. Awais Arif
4. Avi Mathur
5. Sam Morgan
6. Mo Arif
7. Jason Trickett
8. Frazer Watson
9. Cameron Watson
10. Mike Ross
11. Tom Griffiths

Third XI v Newport (Away)
Day: Sunday Meet: 11.50am  Start: 1.00pm
Captain: Allan Myatt
2. Chris Cousins
3. Corey Davies
4. Bobby Gill
5. Dave Chesters
6. Ryan Ball
7. Haider Raza
8. Stuart Edwards
9. Rachel Chesters
10. Chris Jones
11. Anthony Hyde

Fourth XI v Wellington (Home)

Day: Saturday Meet: 12.15pm Start: 1.00pm
Captain: Steve Pessall
2. Felix Price
3. Libby Taylor
4. Abahjeet Gill
5. Mark Tolley
6. Ash Kumar
7. Sajan Goraya
8. Ben Mackeen
9. Jo Couch
10. Kyle Jones
11. Hayley MacCafferty

Senior Team Selection for 30th August

First XI v Bomere Heath (Home)
Day: Saturday Meet:  10.50am  Start: 12.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Paul Smart
7. Mike Myatt
8. Tom Griffiths
9. Mitchell Hoof
10. Chris Waldron
11.  Gareth Hughes

Second XI v Alberbury (Away)
Day: Saturday Meet: 10.10am Start: 12.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Jack Heath
3. Awais Arif
4. Avi Mathur
5. Sam Morgan
6. Mo Arif
7. Jason Trickett
8. Frazer Watson
9. Cameron Watson
10. Chris Cousins
11. Anthony Hyde

Third XI v Church Stretton (Home)
Day: Saturday Meet: 12.15pm  Start: 1.00pm
Captain: Allan Myatt
2. Kev Myatt
3. Corey Davies
4. Bobby Gill
5. Haider Raza
6. Mo Awais
7. Mike Parham
8. Ben Mackeen
9. Hayley MaCafferty
10. Dave Seaton
11. Libby Taylor

Fourth XI v Quatt (Away)
Day: Saturday Meet: 11.45pm Start: 1.00pm
Captain: Dom Musgrove
2. Felix Price
3. Pete Hoof
4. Abahjeet Gill
5. Paul Rushworth
6. Mike Tolley
7. Ash Kumar
8. Sajan Goraya
9. Dave Smith
10. Cheryl Williams
11. Sean Greening

Senior Team Selection for 16th/17th August

First XI v Albrighton (Away)
Day: Saturday Meet:  10.40am  Start: 12.00pm
Captain: Ben Byram
2. Tylor Trenoweth
3. Jamie Griffiths
4. Lee Griffiths
5. Mo Zaheer
6. Chris Miller
7. Mike Myatt
8. Neil Davies
9. Matt Chesters
10. Tom Griffiths
11.  Gareth Hughes

Second XI v Lilleshall (Home)
Day: Saturday Meet: 11.00am Start: 12.00pm
Captain. Matt Conniffe
2. Joe Buttery
3. Awais Arif
4. Avi Mathur
5. Sam Morgan
6. Paul Smart
7. Luke James
8. Jason Trickett
9. Mo Arif
10. Ben Mackeen
11. Chris Cousins

Third XI v Wheaton Aston (Home)
Day: Saturday Meet: 12.15pm  Start: 1.00pm
Captain: Allan Myatt
2. Rachel Chesters
3. Dave Chesters
4. Corey Davies
5. Bobby Gill
6. Kev Myatt
7. Mike Parham
8. Haider Raza
9. Anthony Hyde
10. Mo Awais
11. Steve Pessall

Fourth XI v Pontesbury (Away)
Day: Sunday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain: Dom Musgrove
2. Paul Rushworth
3. Wayne Peel
4. Kyle Jones
5. Pete Hoof
6. Dave Smith
7. Sean Greening
8. Kareem Zaman
9. Ryan Ball
10. Sukh Raj
11. Mark Tolley

Marquee Powered By Know How Media.