Archive for May, 2015

Senior Team Selection for 30th May

First XI v Newport (Home)
Day: Saturday Meet:  11.30am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. M. Chesters
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Heath
8. T. Griffiths
9. C. Waldron
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wellington (Away)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. C. Birkett
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. S. Chesters
9. P. Smart
10. R. Wilmot
11. M. Myatt

Third XI v Coton Hall (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Cousins
4. S. Sajjad
5. C. Davies
6. C. Jones
7. P. Hoof
8. S. Evans
9. A Rowley
10. M. Ross
11. J. Carr

Fourth XI v Shifnal (Away)

Day: Saturday Meet: 12.15 Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. D. Seaton
3. S. Pessall
4. A. Kumar
5. S. Greening
6. A. Rowley
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. A. Gill
10. F. Price
11. K. Zaman

Senior Team Selection for 23rd May

First XI v Broseley (Away)
Day: Saturday Meet:  11.15am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. C. Waldron
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wellington (Home)
Day: Saturday Meet: 11.30am Start: 1.00pm
Captain. M. Chesters
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. C. Birkett
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. M. Myatt

Third XI v Beacon (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Cousins
4. S. Sajjad
5. C. Davies
6. C. Jones
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. J. Trickett
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Broseley (Home)

Day: Saturday Meet: 12.30pm Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. McCafferty
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. A. Rowley
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. An. Johnson
10. Al. Johnson
11. K. Zaman

Senior Team Selection for 16th May

First XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet:  11.45am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. M. Zaheer
11.  N. Davies

Second XI v Wem (Home)
Day: Saturday Meet: 11.15am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. L. Davies
7. D. Pope
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. R. Wilmot

Third XI v Hinstock (Home)

Day: Saturday Meet: 12.45pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. C. Birkett
4. D. Poole
5. C. Davies
6. C. Jones
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. M. Ross
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Wroxeter-Grove (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. J. Roberts
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. A. Gill
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. J. Couch
10. H.McCafferty
11. P. Hoof

Senior Team Selection for 9th May

First XI v Reman Services (Away)
Day: Saturday Meet:  11.15am  Start: 1.00pm
Captain: B. Byram
2. T. Trenoweth
3. G. Hughes
4. C. Miller
5. B. Miller
6. M. Hoof
7. J. Griffiths
8. L. Griffiths
9. M. Myatt
10. C. Waldron
11.  N. Davies

Second XI v Reman Services (Home)
Day: Saturday Meet: 11.45am Start: 1.00pm
Captain. M. Conniffe
2. A. Rafiq
3. M. Arif
4. M. Chesters
5. F. Watson
6. L. Davies
7. C. Birkett
8. T. Griffiths
9. P. Smart
10. J. Heath
11. L. James

Third XI v Acton Reynold (Away)

Day: Saturday Meet: 12.00pm  Start: 1.30pm
Captain: A. Myatt
2. K. Myatt
3. M. Ross
4. R. Wilmot
5. C. Davies
6. J. Buttery
7. A. Kumar
8. B. MacKeen
9. C Cousins
10. H. Raza
11. J. Carr

Fourth XI v Newtown (Home)

Day: Saturday Meet:12.45am Start: 1.30pm
Captain: S. Edwards
2. H. Jones-Peel
3. S. Pessall
4. W. Peel
5. K. Jones-Peel
6. S. Greening
7. R. Chesters
8. C. Watson
9. An. Johnson
10. Al. Johnson
11. TBC

Marquee Powered By Know How Media.